Gdzie szukać pomocy

Wizyta u profesora Prosta dała nam mnóstwo nadziei, dlatego gorąco polecamy to miejsce wszystkim rodzicom, których dzieci mają problemy z widzeniem;

http://www.okulistykadziecieca.pl/

Mnóstwo przydatnych informacji można znaleźć na forum gazeta.pl w zakładce „dzieci słabowidzące”. Mnóstwo przydatnych informacji udziela wg. mnie lider tego forum tata Gabrysi. To jeden z postów, który warto przeczytać:

http://forum.gazeta.pl/forum/w,37296,156338556,,Zacma_wrodzona_wniosek_z_3_lat_doswiadczen.html?v=2

Wspaniałą mamą, która robi mnóstwo dobrego w temacie rehabilitacji wzroku jest Dorota Maciaszek, założycielka wydawnictwa Oculino. Jak pisze o sobie „Pełnoetatowa mama i „rehabilitantka” dziecka z jednooczną dysfunkcją wzroku, pasjonatka optometrii pediatrycznej i terapii widzenia. Biolożka, studiuje optometrię na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu”. Gorąco polecam:

https://oculino.com/

Tutaj pomagają nam rehabilitować wzrok Kaliny;

http://www.rfpn.org/

Polecam także stronę stowarzyszenia Tęcza pomagającego dzieciom niewidomym i słabowidzącym:

http://tecza.org

Polecamy także poniższe forum dedykowane dzieciom niedowidzącym;

http://forum.gazeta.pl/forum/f,37296,Dzieci_slabowidzace.html

 

Polecamy gorąco pierwszą i jak na razie jedyną Ogólnopolską Wypożyczalnię Książek Dotykowych. Prowadzą ją osoby zaangażowane w powstanie Fundacji „Jasne strony”.

http://ksiazkidotykowe.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>