„No to jest po soczewce” – te słowa kiedyś musiały paść…

„No to jest po soczewce” – powiedział Maciek, a pode mną nogi się ugięły. Tak, stało się.  Soczewka wypadła Kalinie, gdy siedziała u taty na kolanach, spadła na ziemię, tata wstał, zrobił krok…I tyle. Oto, jak w 3 sekundy można stracić 750 zł. Atmosfera w domu co najmniej zawiesista. Wcześniej jak na złość, tuż po kąpieli powiedziałam – wyciągnijmy, jest zmęczona, będzie tarła oko, o tej porze nie ma co ryzykować. Dla Maćka każda minuta jest cenna, ja mam bardziej pragmatyczne podejście. Wieczorami faktycznie  częściej wypadają. Ale pół godziny po kąpieli Maciek powiedział – choć wyciągniemy, marudna jest. Tyle, ze wtedy robiłam kolację dla Karoli i powiedziałam, ze za chwilę. 3 minuty i stało się. Także jeśli chodzi o poczucie winy mamy po równo i po równo fatalnie nam z tym. Pytanie – co z tego. Ja mogę płakać, a Maciek krzyczeć. Ja potrzebowałam na to 2 minuty, Maciek jakieś 4. Tyle. Teraz działamy. Dzwonimy, piszemy, szukamy. To nie jest normalne, że taka soczewka kosztuje majątek, bo ok. 750 zł. To nie jest możliwe, że tylko dwóch facetów w Polsce (dr Jaworki i prof. Prost) mogą ją sprowadzić. Mamy zapasową soczewkę, więc tragedii nie ma. Ale spać już spokojnie nie będziemy. Dlatego od jutra przecieramy szlaki. Twarde soczewki taniej!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „„No to jest po soczewce” – te słowa kiedyś musiały paść…

  1. Magdalena pisze:

    to tylko chwila.. moment nieuwagi.. nie ma co robić sobie wyrzutów! trzeba dać sobie „chwilę”, wziąć głęboszy oddech i dalej iść do przodu! głowa do góry! Mam nadzieję, że będzie z czasem łatwiej.. lepiej..

  2. Trzeciak pisze:

    Najważniejsze, że była zapasowa!
    Trzymam kciuki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>