Przełom – spotkanie z niezwykłym lekarzem.

Kalina2Nie pamiętam kiedy czułam się tak szczęśliwa. A przecież mam to samo co miałam dwa czy cztery miesiące temu. Kochającego męża, dwie wspaniałe córki i psa. Rodzinę. Tyle, że dwa tygodnie temu dowiedziałam się, ze Kalina…no właśnie. Tak dużo się wydarzyło od tego czasu. Konsultacje lekarskie, badania, formalności związane z przyjęciem do Fundacji Pomocy Niewidomym. Błyskawiczne tempo dokształcania się w dziedzinie wad wzroku, błyskawiczne tempo dorastania. I gdzie jestem? W domu. Wśród kochających mnie ludzi, przyjaciół. Liczba przyjaznych gestów, słów otuchy, wszystkiego co można nazwać krótko – obecność i wsparcie – przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Ale najważniejsze wydarzyło się wczoraj.
Kalina1Profesor Marek Prost z Warszawy zdecydował, że będzie operował lewe oczko Kaliny. Dał nam tyle nadziei. Czeka nas po operacji ciężka praca, rehabilitacja. Ale jak moglibyśmy jej nie podjąć. Jak moglibyśmy nie dać tej cudnej istocie szansy na normalne życie. Po raz pierwszy od dnia diagnozy usłyszałam wczoraj – będzie się sprawnie poruszać, będzie jeździć na rowerze. Boże – jak to dużo! Jak cieszyć mogą takie proste obietnice. Ale dwa miesiące temu byłam pewna, że tak będzie. Byłam przekonana, ze mam zupełnie zdrowe dziecko, którego lewe oczko tylko trochę zezuje – nic groźnego się nie dzieje. A nagle – trach. Prawe oko – uszkodzenie nerwu wzrokowego. Lewe – pozostałość po hiperplastycznym ciele szklistym. Rokowania na widzenie słabe…Płacz. Lęk. Potem niezwykle szybkie, jak na mnie dziwnie szybkie pogodzenie się z sytuacją i adaptacja do zaistniałych warunków. Ale Maciek się nie poddał. Grzebał w internecie, szukał, czytał i znalazł osobę, która dała nam nadzieję.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Przełom – spotkanie z niezwykłym lekarzem.

  1. Aneta pisze:

    Dobrze,że Kalinka trafiła do profesora Marka Prosta to bardzo dobry specjalista ja do niego jeżdzę co rok.Zyczę kalince dużo dużo zdrówka:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>